Każdy zyskuje na płatnościach kartami!

 

Niebawem FROB rozpocznie ogólnopolską akcję edukacyjną, skierowaną do przedsiębiorców  z sektora MŚP, której celem jest budowanie świadomości korzyści z tytułu przyjmowania płatności kartowych.

 

 

Płatności bezgotówkowe stały się nieodłącznym elementem zakupów. Są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze od tradycyjnych sposobów płacenia zarówno dla klientów jak i akceptantów kart. Handlowcy zyskują także wymierne korzyści w postaci większej liczby kupujących oraz wyższych wydatków realizowanych przez dotychczasowych klientów. Należy również pamiętać, że zainstalowane terminale mogą posłużyć nie tylko do przyjmowania płatności kartowych – dzięki nim przedsiębiorcy mogą realizować inne usługi na rzecz swoich klientów.

 

Fundacja reprezentuje zarówno akceptantów kart płatniczych, jak i firmy, które jeszcze nie wprowadziły do swoich punktów płatności bezgotówkowych. Wspomniany projekt jest dedykowany właśnie dla tych ostatnich. Jego zadaniem jest pomoc w sprawnym przeprowadzeniu potencjalnych akceptantów przez proces rozpoczęcia przyjmowania płatności kartowych.

 

Specjalnie na potrzeby akcji zostanie utworzona dedykowana strona internetowa, z niezbędnymi informacjami dla firm szukających dla siebie dostawcy usług akceptacji płatności kartowych oraz aktualną ofertą agentów rozliczeniowych.  Dotychczasowa oferta prezentująca funkcjonalności i warunki współpracy agentów rozliczeniowych jest dostępna na stronie FROB pod linkiem: Oferta agentów rozliczeniowych – ankieta FROB czerwiec 2015 roku