mObywatel 2.0, PSD2 i PSD3 oraz leadership kobiet w biznesie płatniczym – zobacz kolejne ogłoszone panele

Prezentujemy ogłoszenie trzech kolejnych paneli, które odbędą się podczas XI Cashless Congress Digital Era!

 

„Bezgotówkowe i cyfrowe modele obsługi klientów administracji publicznej na przykładzie rozwoju funkcjonalności aplikacji mObywatel”

Aplikacja mObywatel doczeka się niebawem wersji 2.0. Czy możemy spodziewać się cyfrowej rewolucji w tym zakresie? Na stronie gov.pl przeczytamy o pracach nad nowym modelem aplikacji. Twórcy piszą, że nadchodzące wydanie skupia się wokół potrzeb użytkowników i ma stawiać na usprawnienie korzystania z obywatelskiego narzędzia. Zbadano dotychczasowe doświadczenie odbiorców mObywatel, przy pracach skupino się także na onboardingu, czyli wprowadzeniu nowych użytkowników aplikacji.

 

“Fast finance w UE i PL – trilog instytucji europejskich”

Panel poprzedzi prezentacja wprowadzająca: „Czas na płatności natychmiastowe i fast finance w UE i PL” przygotowana przez dr. Hab. Jakuba Górkę, który także będzie moderował dyskusje podczas panelu.

Następnie na scenie pojawią się przedstawiciele trzech niezwykle ważnych instytucji: Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Ministerstwa Finansów. Paneliści omówią między innymi propozycje rozporządzenia UE dotyczącego płatności natychmiastowych w euro, dodatkowo dokonają rewizji PSD2 i zastanowią się nad kierunkiem dla PSD3. Poruszone zostaną także kwestie otwartej bankowości oraz zapobiegania fraudom.

 

„Leadership kobiet w biznesie płatniczym i nie tylko – narzucane parytety czy naturalny proces”

Polska na tle pozostałych krajów Europy wypada naprawdę nieźle w kwestii liczby kobiet zajmujących stanowiska kierownicze. Według Eurostatu w 2020 roku było to 44% i plasowało nas na 2 miejscu na tle kontynentu. Cieszy także fakt, że liczba ta stale rośnie. Podczas dyskusji paneliści i panelistki zastanowią się jakie prognozy są w tym zakresie na przyszłość, czy jest to proces wymuszony, czy po prostu branża dojrzała do powierzenia funkcji zarządczych w firmach dla kobiet.

 

Jak będzie prezentować się mObywatel 2.0 i jak będzie wyglądać proces e-płatności w aplikacji? Co przyniesie regulacja PSD3? Czy kobiety w końcu obejmą prym na stanowiskach kierowniczych i czy branża płatnicza w tym zakresie może być przykładem dla innych?

 

Odpowiedzi usłyszycie podczas Kongresu! Spotkajmy się wszyscy 30-31 maja w hotelu Intercontinental w Warszawie podczas XI Cashless Congress Digital Era, by dyskutować o przyszłości branży cashless W Polsce i zagranicą.

 

Zarejestruj się już dziś! Formularz dostępny na stronie:

https://www.cashlesscongress.pl/